Ana Sayfa | Sepet | İletişim 

Üye İşlemleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 Festivaller Ülkesi Kıbrıs
 

Festivaller Ülkesi Kıbrıs
   Uluslararası bahar Konseleri : Kuzey Kıbrıs Müzik Dostları Derneği tarafından organize edilen Uluslararsı Bahar Konserleri klasik müzik severler arasında oldukça popülerdir. Konserler Nisan ve Mayıs aylarında düzenlenmektedir. Bellapais Manastırı'nın tarihi atmosferinde gerçekleştirilen bu konserleri kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

   Güzelyur Portakal Festivali : Güzelyurt Belediyesi tarafından organize edilen Güzelyurt Festival', 1977 yılından bu yana hersene gerçekleştirilmektedir. Haziran-Temmuz aylarında yer alan festivalde, adından da anlaşılacağı gibi dünyaca ülü Kıbrıs portakalının enfes tadına bakma şansını yakalayabilir., çeşitli konserler, yarışmalar ve sanatsal etkinliklere katılabilirsiniz.

   Uluslararası Bellapais Müzik Festivali : Kuzey Kıbrıs'ın ev shaipliği yaptığı pek çok öenmli festivalden biride bu festivaldir. Uluslararası Bellapais Müzik Festivali her sene dünyaca ünlü müzisyenleri ve yorumcuları biraraya getirmektedir. Festival Mayıs ve Haziran ayında düzenlenmektedir.

   Uluslararası Kuzey Kıbrıs Müzik Festivali : Eylül ve Ekim aylarında düzenlenen festival, Bellapais Manastırı, Salamis Antik Tiyatrosu ve Girne Kalesi'nde gerçekleşen senfonik-rock, koro, oda orkestrası, flamenko, tango, çiğan müziği ve rstiallerden oluşmaktadır.

   Uluslararası Gazimagosa Festivali : Geçmiş yıllarda Asward, Los Paraguayos, Berlin Sanat Topluluğu gibi dünyaca ünlü sanatçıları, grupları ağırlayan Uluslararası Gazimagosa Festivali Akdeniz'in en iyi festivallerinden biri olarak nitelendirilmeyi fazlasıyla hak ediyor.  Festival Haziran ve Temmuz aylarında gerçekleştirilmektedir.

 

Bu Haberi Sizden Önce 1761 Kişi Görüntüledi...

E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın E-mail Adresi :
Adınız Soyadınız
Yorumunuz

YorumlarKonu İle İlgili Diğer Yazılar

- Festivaller Ülkesi Kıbrıs 
- Türkiye Kültür Adamları ve Eserleri 


SİNEMA

Sinemalarda Bu Hafta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAM
Hizmette Kalitenin Adresi

 

REKLAM
Amaç Hizmetse Biz Hep Vardık

 

REKLAM
Tercihiniz Hiç Değişmedi

 

REKLAM
Güzelliğinize Güzellik Katın

 

Biten Festivaller

 

 

 

 

Reklamınız Burada

Bilgi için reklam@adafestival.com
  Reklamınız Burada

Bilgi için reklam@adafestival.com
REHBER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Email Listemize Üye Olun
 
Adınız
Soyadınız
E-Mail
Cep Telefonu