Ana Sayfa | Sepet | İletişim 

Üye İşlemleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 APU teknolojisinin ikinci nesli geliyor!
 

AMD Türkiye ev sahipliğinde gerçekleşen basın toplantısı, AMD EMEA Bölgesi Pazarlama Direktörü Stefano Chiavegati ve AMD Türkiye Son Tüketici Pazarından Sorumlu İş Geliştirme Müdürü Ömer Çelebioğlu'nun katılımıyla gerçekleşti.

Konuşmasında AMD'nin Türkiye'deki büyüme hedeflerine dikkat çeken Çelebioğlu, "Türkiye, AMD'nin yatırım planları arasında en çok önem verdiği ülkeler arasında. Tam bir sene önce yasal Türkiye ofisimiz tekrar faaliyete başladı, geçen bir senelik süre zarfında, AMD Türkiye olarak META Bölgesi'nin en büyük pazarı konumuna geldik. Hedefimiz, AMD teknolojilerini Türkiye'de yaygınlaştırmak. Farklı tüketici ihtiyaçlarına göre kategorize edilmiş VISION platformlarımız sayesinde, tüketicilerin bilgisayar alımında ihtiyaçlarını tam karşılayacak seçimler yapabilmelerini sağlıyoruz" dedi.

AMD EMEA Bölgesi Pazarlama Direktörü Stefano Chiavegati ise giderek dijitalleşen dünyada artık görselliğin ön planda olduğunu vurguladı.

Chiavegati, "Dijital dünya, görsel içeriklerin inanılmaz boyutlara ulaştığı farklı bir dünya haline geldi. YouTube'a dakikada 48 saatlik videonun yüklendiği, 1 gün içerisinde internet üzerinden 520 milyon dakikayı aşkın görüntülü konuşma yapıldığı bir dünyada yaşıyoruz. Önümüzdeki dönemde bu rakamlar katlanarak artacak. Yapılan araştırmalar, dijital medya gelirinin 2013 yılına kadar %270 oranında artarak 3,28 milyar doları aşacağını öngörüyor. 2014 yılında ise, 3D ve HD videoların, internet trafiğinin %46'sını oluşturacağı tahmin ediliyor" dedi.

Cihazlar küçülürken deneyim büyüyor!


Chiavegati, AMD'nin piyasaya sunacağı Trinity Platformu'nun görsel deneyimde fark yaratacağını belirterek, " AMD olarak, 2. nesil APU'larımızda önemli derecede performans ve enerji tasarrufu artışları ile tüketicinin karşısına çıkıyoruz. Full HD görüntü ve üst düzey performans gösteren ultra ince ve hafif bilgisayarların geleceğin trendi olacağını biliyoruz. AMD olarak, bu alanda genel kullanıma yönelik ultra ince segmentin oluşmasına yardımcı olacak düşük maliyetli çözümler geliştirmeye odaklanıyoruz. Trinity Platformu, bu alanda fark yaratan inanılmaz özellikler sunuyor" sözlerini kaydetti.

Bu Haberi Sizden Önce 1730 Kişi Görüntüledi...

E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın E-mail Adresi :
Adınız Soyadınız
Yorumunuz

YorumlarKonu İle İlgili Diğer Yazılar

- APU teknolojisinin ikinci nesli geliyor! 
- Lenovo'dan yeni Ultrabook! 
- PC'niz için temizlik vakti! 


SİNEMA

Sinemalarda Bu Hafta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAM
Hizmette Kalitenin Adresi

 

REKLAM
Amaç Hizmetse Biz Hep Vardık

 

REKLAM
Tercihiniz Hiç Değişmedi

 

REKLAM
Güzelliğinize Güzellik Katın

 

Biten Festivaller

 

 

 

 

Reklamınız Burada

Bilgi için reklam@adafestival.com
  Reklamınız Burada

Bilgi için reklam@adafestival.com
REHBER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Email Listemize Üye Olun
 
Adınız
Soyadınız
E-Mail
Cep Telefonu