Ana Sayfa | Sepet | İletişim 

Üye İşlemleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 



Türkiye Kültür Adamları ve Eserleri
 

SANAT ve edebiyat dünyasına önemli isimlerinden gazeteci, yazar ve eleştirmen Doğan Hızlan, Türkiye’den KKTC’ye yazılı sanat eserleri ve kitapların ulaştırılmasında ortaya çıkan yasal engellerin kaldırılması gerektiğini belirterek, yavru vatana edebiyat desteği verdi.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Bölüm Başkanı Oğuz Karakartal’ın Kıbrıs’ta ‘Türkiye Kültür Adamları ve Eserleri’ kitabının tanıtımı, Lefkoşa Merit Otel yapıldı.

Kıbrıs’ta Türk edebiyatının 1974 öncesinde de büyük eserler ortaya koyduğunu belirten Karakartal, 1973-1974 yılları arasındaki yazarların eserlerini bir araya getirmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Karakartal ayrıca, yeni kitabının tanıtımına olanak sağlayan Merit Grubu’na teşekkür etti.

Tanıtı törenine Gösteri Dergisi Yazı İşleri Müdürü Hami Çağdaş ile katkılan Doğan Hızlan, Türk edebiyatının yavru vatana ulaştırılmasında karşılaşılan zorluklara dikkat çekti.

Hızlan, uzun süredir bu sorunun yaşandığını ve bir edebiyat eseri ya da kitabın adaya getirilmesinin önündeki engellerin Türk edebiyat dünyasının bütünleşmesine imkan sağlamak için kaldırılması gerektiğini söyledi.

Seçkin bir kalabalığın katıldığı törende Doğan Hızlan ve Oğuz Karakartal, kitaplarını imzalayarak hayranlarıyla buluştu. Hızlan ayrıca, Merit Lefkoşa Genel Müdürü Mine Gürses’le birlikte otelin anı defterine de duygularını yazdı.

Bu Haberi Sizden Önce 1690 Kişi Görüntüledi...

E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın E-mail Adresi :
Adınız Soyadınız
Yorumunuz

Yorumlar



Konu İle İlgili Diğer Yazılar

- Festivaller Ülkesi Kıbrıs 
- Türkiye Kültür Adamları ve Eserleri 


SİNEMA

Sinemalarda Bu Hafta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAM
Hizmette Kalitenin Adresi

 

REKLAM
Amaç Hizmetse Biz Hep Vardık

 

REKLAM
Tercihiniz Hiç Değişmedi

 

REKLAM
Güzelliğinize Güzellik Katın

 

Biten Festivaller

 

 

 

 

Reklamınız Burada

Bilgi için reklam@adafestival.com
  Reklamınız Burada

Bilgi için reklam@adafestival.com
REHBER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Email Listemize Üye Olun
 
Adınız
Soyadınız
E-Mail
Cep Telefonu